Odkazy

Uvádím odkazy na některé stránky o Bobu Dylanovi, které mě zaujaly.

 

Oficiální stránka - Na prvním místě nemůže být nic jiného než oficiální stránka. Tato je poměrně často aktualizovaná a také je výborným zdrojem textů písní. Můžete si zde pustit krátké ukázky všech skladeb.

 

George Starostin - Asi nejlepší internetový hudební recenzent. Zabývá se hlavně umělci a skupinami z 60. a 70. let. Mimořádně vhodné pro učící se angličtináře, George je Rus a tak píše poměrně jednoduše. V současné době jsou bohužel stránky nedostupné, ale doufejme, že George podlehne tlaku příznivců a stránky opět zveřejní. Alespoň to tak slibuje. Mimochodem, kdyby někdo náhodou měl postahované recenze, tak mě prosím kontaktujte. Já sám mám jen pár kousků.

Mark Prindle - Markovy recenze jsou o něco kratší, ale zase jsou vtipnější. Skvělé je také zobrazování čtenářských komentářů ihned pod recenzí (u George je nutno se proklikávat, takže jsem nikdy žádný komentář nečetl :-) ).

Willson & Allroy - Nejznámější internetoví hudební recenzenti, i když nechápu proč. Recenze jsou krátké, o vtipu se nedá mluvit. Uvádím jen pro pořádek.

Encyklopedie Klasiků Rocku - Pokud mermomocí potřebujete nějakou stránku v češtině, tak tady jednu máte. Ne že by ale byla špatná, má jen poněkud omezený počet recenzovaných umělců.

 

Encarta Encyclopedia - Článek o Dylanovi v Microsoftí encyklopedii. Jelikož se jedná o nejlepší elektronickou encyklopedii kterou znám uvádím odkaz.

H2G2 - Jste-li příznivci Stopařova průvodce po Galaxii, tak se určitě podívejte na její online verzi. Sice není zdaleka tak vtipná jako kniha, ale taky místy pobaví. Link Vás hodí na jeden z článků o Dylanovi. Další je například tady, anebo ještě jeden zajímavý tady.

Slopbucket - Dobrý zdroj textů. Taky je tam docela dost fotek.

Osobnosti - Docelá dobrá stránka v čestině. Pokud nemusíte angličtinu, tak alespoň tohle.

 

 

Yuhů - Vím, že to sem asi nepatří, ale musím uvést i Yuhůovu stránku "Jak psát web". Bez ní bych asi svoje představy nedokázal realizovat.